Представлення України на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів у Ансі

Найпрестижніший та один із найбільш відомих анімаційних форумів світу –  Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів у Ансі (Festival International du Film d'Animation d'Annecy) – пройде з 10 по 15 червня.

Цьогоріч Україна в Ансі вперше буде представлена фільмом в основній конкурсній програмі і традиційно – власним стендом на кіноринку «Mifa Market», що працює в межах фестивалю вже понад 30 років.

Короткометражний анімаційний фільм Микити Лиськова «Кохання» розповідає історію кохання за допомогою символів. Стрічка складається з епізодів, не пов'язаних між собою сюжетно і стилістично, які мають єдиний настрій та єдиний сенс. Фільм знятий без слів, дотепна історія-роздум про стосунки між людьми розкривається через звуки.

«Кохання» створене компанією «Т.Т.М.» (продюсер Андрій Границя) за 100% підтримки Державного агентства України з питань кіно.

З 11 по 14 червня у межах роботи кіноринку «Mifa Market» третій рік поспіль працюватиме Український стенд AnimazingStoriesfromUkraine.

До складу української делегації увійшли режисер фільму «Кохання», представники журналу про українське кіно VGL, 12 студій (40 делегатів) та 2 фестивалі анімаційного кіно: «Linoleum» і «Крок», які проводитимуть професійні зустрічі з іноземними партнерами.

Спеціально для презентації на фестивалі в Ансі Держкіно спільно з «Українською анімаційною асоціацією» підготувало  каталог  української анімації 2019-2020 рр. Каталог AnimazingStoriesfromUkraine вже розміщений на сайті Держкіно: https://bit.ly/2wCIOHH.

Цьогоріч дизайн Національного стенду в Ансі, як і всіх українських стендів на міжнародних кіноринках, оновлений і створений Іллею Чичканом за мотивами робіт Марії Примаченко.

Міжнародну промо-кампанію Українського стенду здійснено за підтримки Українського інституту: статичний і динамічний дизайн, втілений у рекламних роликах та публікаціях фестивалю і професійного міжнародного журналу Animation Magazine.

Крім того, з метою промоції сучасної української анімації у межах роботи стенду будуть презентовані фільми та проекти фільмів і серіалів. Серед них:

– Повнометражний фільм «Повернення Гуллівера» (анімаційна студія «95 Animation Studio»). Наразі проект перебуває на стадії виробництва, а великий міжнародний реліз фільму запланований на 2020 рік. Режисером анімації є  американський фахівець Тоні Боніла, який брав участь у виробництві таких відомих фільмів від студії Disney, як «Моана», «Звірополіс», «Ральф». До розробки та міжнародної адаптації сценарію «Гуллівера» було залучено відомого американського драматурга і продюсера Майкла Раяна, володара «Еммі»;

– «23 образи Петрика П’яточкіна» – повнометражний анімаційний фільм студії KAПI;

– повнометражний анімаційний фільм «Віктор_Робот»  студії «Червоний собака»  (реліз запланований на 2020 рік), який створюється за підтримки Держкіно;

– Повнометражний анімаційний фільм «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» студії Animagrad (FILM.UA Group). Режисер – Олександра Рубан, сценарист – Ярослав Войцешек, продюсери – Ірина Костюк, Анна Єлісєєва, Єгор Олесов.

– Повнометражний анімаційний фільм «Роксолана» студії Animagrad (FILM.UA Group). Режисер – Олег Маламуж, сценарист – Ярослав Войцешек, продюсери – Єгор Олесов, Ірина Костюк, Анна Єлісєєва;

– Проект анімаційного фільму «Папо&Пепе» режисера Вікторії Філмако, що був відібраний для пітчингу на ANIMARKT Stop Motion Forum у Польщі (місто Лодзь);

– Дебютний короткометражний анімаційний фільм «Сама собі тут» режисерки Анни Дудко, створений за Грантом Президента України молодим діячам у галузі культури та мистецтва;

– Короткометражний анімаційний фільм «Війна, що змінила Рондо» режисерки Ольги Гаврилової за мотивами дитячої книги Романи Романишин та Андрія Лесіва.

Традиційним українським заходом на фестивалі стане Український прийом, який пройде 13 червня за підтримки Посольства України у Франції. 

Координація і фінансове забезпечення роботи Українського стенду на кіноринку «Mifa Market» здійснюються  Громадською спілкою «Українська анімаційна асоціація» UANIMA за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Українського інституту і Посольства України у Франції.

Запис прес-конференції, присвяченої представленню України на фестивалі анімаційного кіно в Ансі, яка відбулася 5-го червня, на ютуб-каналі Укрінформу.

05/06/2019

Events

Дедлайн для подачі заявок на участь у міжнародній навчальній програмі для композиторів кіно - 4 серпня 2019 року 

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Засідання Ради з державної підтримки кінематографії відбудеться 10 липня 2019-го року об 11:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 10

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

All events

Now in production

See all