Завершився 72-ий Каннський міжнародний кінофестиваль, на якому помітно присутньою була Україна

72-ий Каннський міжнародний кінофестиваль тривав з 14 по 25 травня у м. Канни (Франція). Україна в Каннах була представлена двома фільмами у конкурсних програмах та низкою заходів, спрямованих на просування нашої країни на міжнародному кіноринку.

Кримськотатарський режисер Наріман Алієв зі своєю дебютною повнометражною стрічкою «Додому» разом з іменитими режисерами з усього світу змагався за перемогу в другій за значущістю конкурсній програмі фестивалю – «Особливий погляд».

Прем’єра картини отримала великий розголос та схвальні відгуки у міжнародній пресі, а своїми враженнями від стрічки у коментарі «Радіо Свобода» поділився директор фестивалю Тьєррі Фремо«Це дуже гарний фільм. Він розповідає важливу історію у дуже красивій кінематографічній формі. Це важливо також для Каннського кінофестивалю – мати молодих режисерів, які представляють майбутнє світу кіно. Я думаю, що з таким дебютом український режисер ще не раз повернеться до Канн. Я на це сподіваюся».

У програмі короткометражних фільмів на «Золоту пальмову гілку» претендувала створена у копродукції з Україною стрічка «Анна» ізраїльського режисера Декеля Беренсона.

Під час фестивалю з 14 по 23 травня на міжнародному  кіноринку Marché du Film, який цьогоріч святкував своє 60-річчя, Україна була представлена Національним павільйоном #UkraineIsYourDestination. Розташовувався Український павільйон  на кіноринку Village International Riviera під номером 102. Увагу міжнародної кіноспільноти привертали не тільки промо-матеріали українських фільмів, а й дизайн павільйону, виконаний за мотивами робіт української народної художниці Марії Примаченко. 

Підбиваючи підсумки роботи української делегації на 72-му Каннському кінофестивалі, Голова Держкіно Пилип Іллєнко підкреслив: «Потрапляння фільмів до конкурсних програм престижних кінофестивалів неможливе без роботи, яка відбувається саме під час  індустріальних заходів, що проводяться на кіноринках. Ніхто з професійних людей не буде ставити свій підпис на контракті, якщо він не подивився своєму колезі у вічі, і павільйон є тим місцем, де це можна зробити. Завдяки цій роботі ми стаємо повноцінною частиною світової кіноіндустрії».

Координація та фінансове забезпечення роботи Українського павільйону здійснювалися Державним агентством України з питань кіно та представниками української кіноіндустрії: КМКФ «Молодість», Одеським міжнародним кінофестивалем, Українською Кіноасоціацією, Асоціацією кіноіндустрії України, а також Благодійним фондом Ігоря Янковського.

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі розповів: «На Каннському кінофестивалі працює найбільший кіноринок у світі. І «Молодість» вже протягом 12 років бере участь в організації Українського павільйону. Ми пишаємось  тим, що цього року українські фільми  потрапили до конкурсних програм фестивалю. Це справжнє визнання вітчизняного кіно».

Офіційне видання Каннського кіноринку Cannes Market News у своєму щоденному огляді відзначило роботу Українського павільйону на кіноринку Marche du Film. Стаття з назвою «Україна цьогоріч святкує два фільми в офіційних програмах. Вона також відзначає 10-ту річницю Одеського міжнародного кінофестивалю» вийшла в журналі на шостий день роботи кіноринку. Текст статті за посиланням: https://bit.ly/2VPrJcn.

Завітавши на Український павільйон, кінопрофесіонали з усього світу ознайомлювалися з поліграфічними та відеоматеріалами українських сучасних стрічок, отримували інформацію про стан нашої кіноіндустрії, аналітичні та статистичні матеріали про український кіноринок і законодавство у сфері кінематографа. Увазі іноземних партнерів був представлений «Каталог українських фільмів 2018-2019 рр.», створений Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Держкіно. Крім того, на замовлення Держкіно, за участі Української Кіноасоціації та за підтримки Українського культурного Фонду Асоціація кіноіндустрії України створила збірник Co-Production Guide Ukraine Is Your Destination.

Виконавчий директор Української Кіноасоціації Вікторія Ярмощук зазначила: «Для України участь у цьогорічному Каннському кінофестивалі – показник стабільної та щороку глибшої інтеграції в європейський та світовий кінопроцес. Український павільйон вже не просто нагадує про існування в Україні кінематографа, що швидко та потужно розвивається, – тепер це бізнес-майданчик, на який цьогоріч приходили представники світових продакшнів, дистриб'юторів, кінофестивалів із конкретними пропозиціями та питаннями щодо можливої співпраці. Жвавий інтерес до українського кіновиробництва на Каннському кіноринку вселяє оптимізм щодо розвитку індустрії і гарантує реальний поступ українського кіно».

За час роботи Українського павільйону було проведено десятки робочих зустрічей з іноземними партнерами, а деякі з них завершилися підписанням контракту прямо в приміщенні павільйону (деталі про це будуть оголошені згодом).

«Цьогорічна активність українських кінематографістів на фестивалі та кіноринку у Каннах засвідчує, що наша індустрія навчилась рухатися у єдиному напрямку та кооперуватися. Ми гідно конкуруємо із зарубіжними колегами у творчих проектах, стали перспективними партнерами для копродукційних фільмів, де часто складаємо основу творчого колективу, навчилися якісно презентувати Україну як цікаву локацію для сервісних зйомок. Ми бачимо реальні результати стратегічної співпраці Асоціації кіноіндустрії України з представниками національного та зовнішнього ринку і це дає надію на подальший успішний розвиток галузі» зазначив Володимир Яценко, Голова Асоціації кіноіндустрії України.

З нагоди участі українських фільмів у конкурсних програмах Каннського кінофестивалю та десятої річниці Одеського міжнародного кінофестивалю 16-го травня на Лазуровому узбережжі відбувся Український прийом, який відвідали очільники кінофондів та кінопрофесіонали з десятків країн світу.

Генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич зазначила: «Команда Одеського міжнародного кінофестивалю щороку відвідує Канни. Цьогорічна поїздка також була максимально продуктивною, ми провели чимало робочих зустрічей і відібрали ті фільми, які покажемо глядачам ювілейного 10-го ОМКФ з 12 по 20 липня. Саме Каннський фестиваль для нас традиційно є своєрідною фінальною точкою відбору фільмів, після якої ми розпочинаємо остаточне формування програми ОМКФ, фіналізуємо її. Цього року Одеський міжнародний кінофестиваль відзначатиме 10-річчя, тож його програму ми формуємо ще більш відповідально та вимогливо. Каннський кінофестиваль 2019 став зрізом саме того фестивального кіно, яке ми хочемо бачити на ювілейному 10-му ОМКФ».

Задля зустрічі та налагодження співпраці між українськими і закордонними продюсерами 17 травня було організовано бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers. Захід в межах Каннського кінофестивалю пройшов четвертий рік поспіль завдяки спільним зусиллям Фонду Ігоря Янковського, Monegasque Association Helping Hand та Держкіно. Презентація нових українських кінопроектів в панорамному ресторані 360 готелю Radisson Blue Cannes викликала зацікавленість у понад 100 професіоналів міжнародної кіноіндустрії.

Присутній на кінофорумі в Каннах Міністр культури Євген Нищук від імені Уряду України привітав гостей «Meet Ukrainian Producers» та відзначив важливість таких зустрічей в контексті розвитку українського кінобізнесу: «Всі учасники сьогоднішньої події працюють у напрямку розвитку українського кіно: і в ті часи, коли дуже важко, і зараз, коли держава приділяє належну увагу розвитку кіноіндустрії. Це добра можливість познайомити міжнародну професійну кіноспільноту із сучасним обличчям української кіноіндустрії, поділитися своїми здобутками та налагодити ділові контакти між українською та європейською кіноіндустрією».

Під час бізнес-ланчу увазі іноземних продюсерів було представлено проекти сімох  українських фільмів, що перебувають на різних стадіях виробництва:

  • історичний фільм «Червоний. Без лінії фронту», режисер Заза Буадзе;
  • трагікомедія «Мої думки тихі», режисер Антоніо Лукіч;
  • шпигунський трилер «Спадок брехні», режисер Андріан Бол;
  • історична драма «Довбуш», режисер Олесь Санін;
  • військова драма «Східняк», режисер Андрій Іванюк;
  • історичний фільм «Чорний ворон», режисер Тарас Ткаченко;
  • пригодницький фільм «Рагнабор», режисер Володимир Харченко-Куликовський.

 

Коментуючи цю подію, бізнесмен і меценат, засновник Фонду Ігор Янковський наголосив: «Першими успіхами вітчизняного кінематографа ми пишалися 2-3 роки тому, коли знову стали знімати кіно. Те, що ми зараз спостерігаємо – це вже нормальне виробництво кінематографічних шедеврів, як і має бути в такій талановитій країні, як Україна. Зараз вже все поставили на рейки, якими впевнено рухаємося до успіху. Нарешті у нас з'явилися кінематографісти, які впізнавані не тільки всередині країни, але і за кордоном. Українське кіно народилося заново, після довгих років застою. І ось тут я абсолютно щасливий».

Важливо також, що  цьогоріч український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук представив проект свого дебютного художнього фільму «Памфір» на пітчингу Cinéfondation Residence, який був організований французьким кінофондом CNC в рамках індустріальної секції Каннського міжнародного кінофестивалю. У лютому цього року режисера було вибрано до престижної резиденції Cinéfondation Каннського міжнародного кінофестивалю, де він отримав можливість працювати чотири з половиною місяці в Парижі над вдосконаленням проекту свого фільму.

Нагадаємо, що Marché du Film є найбільшим  у світі індустріальним майданчиком для міжнародної спільноти кінопрофесіоналів. Тут можна знайти фінансування, партнерів, нові можливості і поштовх до створення кіно у копродукції та ознайомитися з авангардними інноваціями у сфері кіно.

28/05/2019

Events

Творці фільму запрошують на преспоказ та пресконференцію фільму Олександра Жовни  «Історія Лізи», що відбудуться 18 листопада у Києві, в кінотеатрі «Сінема Сіті». В широкий прокат стрічка виходить 21 листопада 2019 року  

Асоціація кіноіндустрії України, Українська кіноасоціація та Українська кіноакадемія запросили кандидатів на посаду Голови Держкіно до діалогу та пропонують провести публічне представлення бачення розвитку кіноіндустрії на найближчий рік та у довгостроковій перспективі. Захід відбудеться 17 листопада о 13:00 в УНІА "Укрінформ"  (вул. Б. Хмельницького 8/16)

15 листопада в рамках форуму «Креативна Україна» відбудеться ексклюзивний воркшоп «Стратегія успішного співробітництва аудіовізуальної індустрії та держави», організований за підтримки Української кіноасоціації (УКА) та координаторки напрямку «Кіно» в Офісі з розробки гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України Вікторії Ярмощук

15-го листопада 2019 року в Києві відбудеться національна прем'єра створеної за підтримки Держкіно повнометражної документальної стрічки «З України до Голлівуду» виробництва «Fresh Production Group»

Захід відбудеться в Міжнародний день незрячих, 13 листопада, за адресою: кінотеатр «Оскар» (Спортивна площа, 1а, ТРЦ Gulliver, 7 поверх). Показ фільму розпочнеться о 16:00, пресконференція – о 18:00

Творці фільму запрошують на прем’єру-вечірку української зухвалої молодіжної комедії  «Халепа на 5 Baksiv», яка відбудеться 7.11 в кінотеатрі «Сінема Сіті» (м. Київ, ТРЦ «Ocean  Plaza», вул. Антоновича, 176)

Урочиста прем'єра створеного за державної підтримки фільму Нарімана Алієва "Додому" відбудеться у вівторок, 5 листопада 2019 р., з 19:00 у кінотеатрі "Оскар", ТРЦ ТРЦ Gulliver (м. Київ, Спортивна площа, 1-а) 

Творці фільму запрошують на прем'єрний показ трилеру Фредеріка Петіжана "Холодна кров" з Жаном Рено у головній ролі

Пресзаходи з нагоди київської прем’єри документальної трагікомедії режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбудуться 17 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» 

Прийом заявок відкрито з 15 жовтня 2019 року до 26 квітня 2020 року включно. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті

All events

Now in production

See all