«Гуцулка Ксеня» вже в кінотеатрах України

З нагоди виходу у прокат створеної за підтримки Держкіно романтичної музичної комедії «Гуцулка Ксеня» 6-го березня у кінотеатрі Оскар відбулися прес-конференція та урочиста прем’єра стрічки.

У прес-конференції взяли участь Голова Держкіно Пилип Іллєнко, режисерка та авторка сценарію Олена Дем’яненко, композитор Тимур Полянський, міжнародна команда акторів: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Катерина Молчанова (Україна), співачка і акторка Соломія Мельник (Dakh Daughters).

Привітати творчу групу з прем’єрою на червону доріжку завітали українські політики, дипломати, культурні діячі, актори і телеведучі.

Під час прес-заходів Пилип Іллєнко зазначив: «Я дуже радий, що у нас з’явилася стрічка, знята у такому нестандартному для українського кіно жанрі. За останні п’ять років в Україні не створювалися мюзикли, тим паче – на такому цікавому матеріалі. Я вдячний Олені Дем’яненко та всій творчій команді за їхню наполегливу роботу і дуже сподіваюся, що картина сподобається українському глядачеві».

Олена Дем’яненко розповіла, що робота над стрічкою тривала понад 2 роки. «Ми довго готувалися, записували музику, вчилися танцювати, співати, ходити, грати на музичних інструментах. Команда працювала майже цілодобово. У нас був справжній раритет – запис оперети «Гуцулка Ксеня» 1956 року, яку поставив Ярослав Барнич. Cтилістично ми надихалися саме цим твором: його дівчата-офіціантки з «Оселі Говерля» нагадували справжніх парижанок, і ми в свою чергу хотіли показати Україну з абсолютно іншого боку, відтворити її багату культуру минулого»  – зазначила режисерка.

«Ми намагалися нагадати людям, ким є українці насправді. І якщо нам вдалося гідно представити українську культуру в усій її красі, наші старання не були марними», – прокоментував актор Ігор Цішкевич, який зіграв дядька Майка.

Дебютантка Варвара Лущик (Ксеня) і американський актор українського походження Максим Лозинський (Яро) подякували режисерці за працю і можливість стати частиною такого надзвичайного проекту.

Соломія Мельник, учасниця гурту Dakh Daughters, який став музичною душею стрічки, зазначила: «Для нас це був насамперед колосальний досвід дисципліни у формі кіно, інколи було доволі непросто, адже ми звикли писати музику в надзвичайних творчих проявах, проте ми надзвичайно раді, що саме Dakh Daughters відповідали за музичне оформлення фільму». 

ГУЦУЛКА КСЕНЯ

Старт в Україні: 07.03.2019
Жанр: романтична музична комедія
Режисер: Олена Дем’яненко
У ролях: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Олег Стефан (Україна), Катерина Молчанова (Україна), фрік-кабаре “Dakh Daughters”. За участю гурту «ДахаБраха».

Синопсис:

З Америки до Ворохти прибуває група американців з важливою місією – знайти наречену для молодого Яро. Батько юнака залишив заповіт, за яким Яро отримає у спадок мільйон доларів, якщо одружиться зі свідомою українкою.

07/03/2019

Events

Конкурс проводиться за напрямом «Кінопроєкти ігрового короткого метру (хронометраж до 20 хвилин)». Прийом заявок триватиме з 14 вересня до 14 жовтня 2019 року

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Засідання відбудеться 5 вересня о 16:00 у приміщенні Держкіно

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

All events

Now in production

See all