На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Гарет Джонс»

10 лютого у рамках 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю відбулася світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно історичного трилера «Гарет Джонс» (Mr. Jones).

Спільне виробництво стрічки здійснили Україна (Kinorob, FILM.UA Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польща (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великобританія (Jones Boy Films).

Напередодні урочистого показу пройшла офіційна прес-конференція за участі режисерки Аґнєшки Голланд, сценаристки Андреа Сердару-Барбул та акторів Джеймса Нортона і Пітера Сарсгаарда. Запис за посиланням: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=628734790891564&id=278624863280&_rdr.

Джеймс Нортон, який зіграв головну роль  — журналіста Гарета Джонса, надихнувся історією свого героя: «Якщо цей фільм спонукає хоча б одного молодого майбутнього журналіста піти та знайти правду  — це було б надзвичайно».

Ввечері червоною доріжкою пройшли представники творчої групи фільму з трьох країн  — України, Польщі та Великобританії. Також прем’єру відвідали Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, Міністр культури Євген Нищук,  Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів.

Після показу творча група й українські кінематографісти привітали глядачів і  висловили свою підтримку режисерові Олегу Сенцову.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко подякував режисеру за велику роботу  і важливу співпрацю та зазначив: «Це історія про Голодомор, але водночас і про ставлення Заходу до України, та й взагалі до народів Східної і Центральної Європи, які й досі залишаються розмінною монетою у стосунках Заходу з Російською імперією. Це фільм не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Паралелі із сьогоденням у ньому такі потужні, що коли режисерка після перегляду зі сцени виступила на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних заручників у Росії, здалося, що це продовження сюжету стрічки. Пишаюся тим, що ми підтримали створення цього фільму».

Враженнями від прем’єри поділився співпродюсер фільму з українського боку Єгор Олесов: «Прем’єра була дуже хвилюючою. Дехто з глядачів плакав після показу, дехто мовчав, але байдужим не залишився жоден. Це потужне кіно, важливе не тільки для України, але й для всього світу, адже ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю. Ця історія про справжню журналістику і таку правду, заради якої варто йти до кінця».

Історичний трилер «Гарет Джонс» (Mr. Jones)  — єдиний український фільм, представлений у програмі цьогорічного Berlinale. Церемонія нагородження відбудеться 16 лютого.

Нагадуємо, що фінансова підтримка фільму з боку Держкіно України становить 25 млн 930 тис. 500 грн. при загальній вартості виробництва – 262 млн 207 тис. 790 грн.

Вихід стрічки в широкий світовий та український прокат запланований на осінь 2019 року.

11/02/2019

Events

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

Карловарський міжнародний кінофестиваль пройде цьогоріч з 28 червня по 6 липня

Захід пройде 24 квітня о 12:00 у великому конференц-залі готелю Aloft

Захід відбудеться 23 квітня 2019 року о 14:00 у приміщенні PinchukArtCentre

Дві з п’яти стрічок, що увійшли до альманаху – «Штангіст»  та «В радості і тільки в радості»  – створені за підтримки Держкіно

All events

Now in production

See all