У прокат виходить українська сучасна драма дорослішання, фільм-учасник Берлінського міжнародного кінофестивалю «Коли падають дерева»

Стрічка Марисі Нікітюк, створена за підтримки Держкіно  України, в українських кінотеатрах з’явиться 13-го вересня. Дистрибуцією фільму на території України займається «Кінокомпанія ММД».

В українській провінції розгортається історія 5-річної бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та коханого молодого бандита Шрама. Лариса закінчила школу і перед нею гостро постає питання подальшого майбутнього. Вона хоче творити свою долю власними руками, та за любов до бандита Шрама її осуджує все селище. Бабуся і мати думають лише про те, що скажуть люди, тому підтримки від них дівчина не отримує. Лариса розуміє, що не хоче жити так, як вони, і повторити їхню долю. Закохані планують втекти разом подалі від розрухи, суспільного осуду, родичів і злочинців. Але чи готові вони будуть заплатити повну ціну свободи?

Світова прем’єра фільму відбулася на одному із найбільших фестивалів світу 68-му Берлінале. Фільм отримав численні позитивні відгуки професійної спільноти і преси, яка назвала фільм «темною еротичною казкою».

Продюсерами фільму єІгор Савиченко, Роман Климпуш, Володимир Філіппов, Сергій Лавренюк, Даріуш Яблонський, Ізабела Войцек, Віолетта Камінська та Дарко Басескі.Автор сценарію - Марися Нікітюк, оператор - Міхал Енглерткомпозитор - Микита Моісеєв. Головні ролі у фільмі виконали:  Соня Халаїмова, Максим Самчик, Анастасія Пустовіт, Марія Свіжинська, Петро Пастухов та ін.

Цікаві факти:

  • «Коли падають дерева» копродукційний драматичний фільм України, Польщі та Македонії.
  • Анастасія Пустовіт акторка, яка зіграла головну роль, перемогла в номінації «Найкраща акторка» в національній конкурсній програмі Одеського міжнародного кінофестивалю  2018.
  • Проект фільму став переможцем пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю-2014.
  • У 2016 році сценарій фільму став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeastAward, яка проводилась під час 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю.
  • Сценарій отримав нагороду імені Кшиштофа Кесльовського та грошову винагороду розміром 10 тисяч євро на подальше виробництво фільму.
  • Низка світових видань ще у 2017 році називала «Коли падають дерева»  одним з найбільш очікуваним фільмів зі Східної Європи. Після прем’єри фільму у програмі «Панорама» Берлінського МКФ відгуки міжнародної преси були такими: «новий подих зі Сходу», «справжнє відродження українського кіно», «яскравий приклад сучасної драми».
12/09/2018

Events

Дедлайн для подачі заявок на участь у міжнародній навчальній програмі для композиторів кіно - 4 серпня 2019 року 

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Засідання Ради з державної підтримки кінематографії відбудеться 10 липня 2019-го року об 11:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 10

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

All events

Now in production

See all