У Торонто, в рамках кінофестивалю TIFF 2018, Фонд Ігоря Янковського та Держкіно провели Український діловий сніданок

7-го вересня на найбільшому в Північній Америці, 43-му Міжнародному кінофестивалі у Торонто (TIFF 2018) Фонд Ігоря Янковського та Держкіно України вперше організували діловий сніданок зі слоганом «Ukraine Is Your Destination». Подія, яка увійшла до офіційної програми індустріальної секції кінофестивалю, зібрала понад 50 українських та іноземних продюсерів і кінопрофесіоналів. Презентація нових українських кінопроектів відбулася в ультрасучасному комплексі TIFF Bell Lightbox у центрі Торонто, побудованому спеціально для проведення цього кінофестивалю.

Діловий сніданок відкрив Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, який наголосив, що завдяки підтримці Фонду Янковського стало доброю традицією проводити бізнес-ланчі та сніданки на найбільших світових кінофестивалях в Європі – у Каннах, Берліні, а тепер і на американському континенті – в Торонто. Такі зустрічі стали інструментом побудови ділових контактів між українською і міжнародною кіноіндустрією, важливою частиною українського кінобізнесу.

«У Канаді традиційно дуже гарне ставлення до України завдяки тому, що канадські українці є представниками однієї з націй, яка заклала основи цієї держави, і вони відіграють важливу роль в економіці та культурі Канади. Але знань про сучасну Україну, а тим більше про українське кіно, в Північній Америці, звісно ж, недостатньо. Тому наша місія – через український кінематограф відкрити Україну пересічним канадцям, налагодити взаємовигідні зв'язки між кінематографістами обох країн. Саме для цього другий рік поспіль на кінофестивалі TIFF працює Український національний стенд, а сьогодні ми заклали традицію проведення українських ділових сніданків», – зазначив Пилип Іллєнко.

Бізнесмен і меценат Ігор Янковський вітаючи присутніх наголосив, що його Фонд от уже більше шести років проводить різні події на світових кінофестивалях з метою просування вітчизняного кінематографа закордоном. І ця робота дає свій результат – завдяки нашим талановитим режисерам українські фільми представлені тепер практично на кожному великому міжнародному кінофестивалі. Не випадково, у конкурсні програми найбільшого в Північній Америці кінофестивалю в Торонто відібрані одразу два українські фільми – «Донбас» Сергія Лозниці та «Жінка на війні» Бенедикта Ерліґссона.

«Кінофестиваль в Торонто заслужив репутацію головного огляду Північної Америки перед врученням «Оскара». І я радий, що Україна гідно представлена на цьому кінофорумі. Цьогоріч ми стали партнерами кінофестивалю і організували Український діловий сніданок, який увійшов до офіційної програми TIFF. Таким чином ми створили платформу для налагодження контактів між кінопрофесіоналами України та Канади, а також США та інших країн, які традиційно приїжджають на цей кіноогляд. Нам вдалося зібрати в цьому залі як українських продюсерів і режисерів, так і представників світової кіноіндустрії. Дуже сподіваємося, що підсумком зустрічі стануть нові цікаві проекти, нові фільми, створені у співпраці українських і закордонних кінематографістів», – заявив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

У ході презентації Голова Держкіно України Пилип Іллєнко презентував Україну як перспективного партнера для міжнародної співпраці, ознайомив присутніх з можливостями українського кінематографа та особливостями створення фільмів у копродукції з Україною. Гості Українського сніданку мали можливість переглянути відеоролики як уже знятих українських фільмів, так і тих, які перебувають на стадії виробництва. Також Голова Держкіно представив українських продюсерів і режисерів, які прилетіли до Канади і отримали можливість особисто розповісти про свої фільми. Цьогоріч українська делегація в Торонто налічує 16 осіб.

Після закінчення офіційної частини бізнес-ланчу до організаторів зустрічі підходили продюсери з США, Канади, Індії, Китаю та інших країн і дякували за можливість ознайомитися з цікавими українськими кінопроектами. Вони також відзначали впевнене зростання рівня підготовки презентацій і високу майстерність українських кінематографістів.

Міжнародний кінофестиваль в Торонто триватиме до 16 вересня.

10/09/2018

Events

Дедлайн для подачі заявок на участь у міжнародній навчальній програмі для композиторів кіно - 4 серпня 2019 року 

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

Засідання Ради з державної підтримки кінематографії відбудеться 10 липня 2019-го року об 11:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 10

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

All events

Now in production

See all