Презентовано перший трейлер і постер історичного екшену «Крути 1918»

25-го січня у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ GULLIVER) відбулася прес-конференція, присвячена презентації фільму «Крути 1918», що створюється за підтримки Держкіно.

Перший трейлер, постер та ексклюзивні відеоматеріали нового історичного екшену представила творча група у повному складі. Прес-захід відбувся з участю Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, Міністра культури Євгена Нищука, першого заступника Голови Держкіно Сергія Неретіна та Державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка

«Мені надзвичайно приємно, що сучасна плеяда українських кінематографістів, поруч із продукуванням популярного жанру в кіномистецтві, не забуває і про українську історію», - сказав Павло Розенко під час презентації. За словами Віце-прем’єр-міністра, найголовніший урок трагічної історії Крут 1918 року - це те, що без українського війська не може бути української держави.  «Приємно, що до цього проекту причетна держава. Половина бюджету картини - 26 млн грн - профінансована за державний кошт. Такі фільми як «Крути 1918», «Кіборги», «Червоний» неможливо було б побачити на екранах без державної підтримки, а саме завдяки таким фільмам ми можемо пишатися якісним українським кінематографом», - підкреслив Павло Розенко.

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, вихід цієї стрічки  до 100 – річчя подій під Крутами є знаковою та  довгоочікуваною подією, яка відтворює історичне тло боротьби молоді за незалежність держави та перегукується із сьогоднішніми подіями, які переживає Україна. «Для мене це особлива картина - я бачив як, все відбувалося на знімальному майданчику, і це не просто мистецька відповідальність, а й історична - за Героїв і їхній подвиг. Це тема, яку потрібно було почати висвітлювати багато років тому, тоді ми б мали іншу свідомість молодих поколінь», - говорить Євген Нищук.

Перший заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін: «Ми сподіваємося, що цьогоріч український фільм зможе побити рекорди касових зборів, продемонстровані українськими стрічками попереднього року. У цьому питанні ми дуже розраховуємо якраз на фільм «Крути 1918». Вже з того, як він готувався, видно, що стрічка буде видовищною. Також хочу зазначити, що ця осінь буде врожайною на українське кіно, і ми зробили все, аби фільм «Крути 1918» стартував у прокаті в найбільш сприятливий для нього час».

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко сказав: «Для нас на сьогодні важливими є три елементи: кінематограф як дуже потужний інструмент комунікації; герої, які віддають свої життя заради держави, та підтримка державою цієї комунікації і цих міфів».

Продюсери стрічки Андрій Корнієнко та Артем Колюбаєв оголосили дату виходу фільму у прокат. Отож, на екранах історичний екшн  «Крути 1918» з’явиться 6 грудня в День збройних сил України. Продюсери додали, що знімальний процес завершено, але попереду напружений період постпродакшену.

Автор ідеї стрічки Костянтин Коновалов впевнений, що стрічка, яка зображає події 100-літньої давнини є надзвичайно актуальною зараз. Автор і сценарист зазначив, що цей фільм не є історичною реконструкцією, а створює художній образ, який має зачепити почуття кожного українця і кожного громадянина світу, небайдужого до свободи, патріотизму та любові до власного народу. «Ми вклали у фільм всі емоції і переживання героїв. Маю сподівання, що нам це вдалося, і що глядачі зможуть це відчути через екран», - додав він.

Режисер стрічки Олексій Шапарєв розповів про перебіг знімального процесу, локації та сюжетні лінії картини. «Зйомки відбувались у двох напрямках - документальному, який базується на спогадах командира бою Аверкія  Гончаренка, і художньому – збірному образі історії сім’ї генерала Савицького та двох його синів, які опинилися по різні боки барикад. Але найголовніше послання фільму - це любов», -  переконаний режисер. 

У зйомках масових сцен у фільмі «Крути 1918» взяло участь 150 військових з Національної гвардії України.  Про це на презентації фільму повідомив прес-секретар Нацгвардії Вадим Голуб. За його словами, зйомки відбувалися у непростих умовах, але бійці з ентузіазмом сприйняли можливість долучитися до створення кіно. «Ми пишаємося тим, що наші бійці брали участь у зйомках. Через холоди нам довелося навіть обладнати пункти обігріву, але незважаючи на непрості умови, серед бійців була велика конкуренція і кожен з них хотів долучитися до процесу», - розповів військовий.

Виконавиця головної жіночої ролі акторка Надія Коверська розповіла: «Моя героїня Софія – це збірний образ дівчат, які жили на початку ХХ ст., які вірили у свою країну, в її незалежність. Вона, як і молодь у всі часи  хотіла жити у незалежній країні, і усіма силами доводила батькам, рідним та друзям, що потрібно боротися зі своєю байдужістю, потрібно змінювати свою позицію, адже нашу націю творить небайдужість».

Братів Андрія і  Олексу Савицьких зіграли актори Євген Ламах і Андрій Федінчик. На заході вони поділилися враженнями про зйомки.

Авторка і виконавиця  Христина Соловій розповіла, що працює над саундтреком до фільму, і після зустрічі зі знімальною групою в студії і знайомства зі сценарієм її переповнює натхнення.  «Один з треків, над якими я працюю - це версія дуже відомого, я б сказала, легендарного твору. Другий увійде до мого нового альбому, який я презентую вже в квітні цього року», - прокоментувала Христина.

ІСТОРИЧНИЙ ЕКШН «КРУТИ 1918» У КІНОТЕАТРАХ З 6 ГРУДНЯ!

26/01/2018

Events

До уваги ЗМІ! 19 лютого у кінотеатрі "Сінема-Сіті" відбудуться прес-заходи містичного трилеру «Ефір» режисера Кшиштофа Зануссі. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно

20 лютого у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра документальної стрічки про режисера і мандрівника Леоніда Кантера. Запрошуємо представників ЗМІ акредитуватися: http://bit.ly/2DwbIMN

Захід відбудеться 5 лютого 12:00 в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ)

Заявки на участь у кінофестивалі приймаються до 31-го січня

Захід відбудеться 25 січня об 11:00  в кінотеатрі "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26)

Прес-конференція відбудеться 24 січня, у четвер, о 13:00 у кінотеатрі «Київ», в залі «Сінематека»

All events

Now in production

See all