Відбудеться спеціальний показ художнього фільму «Тарас. Повернення»

Date of begin:
2019-03-09
Description:

Показ художньої стрічки «Тарас. Повернення», створеної за підтримки Держкіно до 205-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка, відбудеться  9 березня о 18:00 в Національному музеї Тараса Шевченка.

Фільм створений компанією «ІнсайтМедіа» продюсерський центр»», Одеською кіностудією та Tanaris Production (Казахстан). Зйомки картини  проходили в Києві, Одесі, на території Аккерманської фортеці у Білгород-Дністровську, а також у Мангістауській і Алматинській областях у Казахстані.

Фільм розповідає про останні 3 місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його особисто помилував цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса і видавати указ про його звільнення. Більше того, таємний агент з Петербурга намагається зробити все, аби поет залишився тут назавжди.   

Автором сценарію та режисером стрічки є актор, літератор та режисер Олександр Денисенко. Його сценарій у 2012-му році переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Оператором є Олександр Кришталович.

Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (у ролі Тараса), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.

 Одеська кіностудія повністю забезпечила знімальний процес технічним обладнанням, унікальними історичними костюмами, а також організувала зйомки у своїх павільйонах.

Перед показом стрічки відбудеться зустріч із творчою командою фільму.

 

Спікери:

Олександр Денисенко – режисер і автор сценарію фільму;

Володимир Філіппов – генеральний продюсер, «ІнсайтМедіа» продюсерський центр;

Артем Голосов – начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно;

Андрій Осіпов – Голова Правління ПрАТ «Одеська кіностудія»;

Катя Чілі – співачка, виконавиця музики до фільму;

Дмитро Стус  – генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка.

 

Дата і час: 9 березня 18:00

Місце: Національний музей Тараса Шевченка, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Акредитація на захід: Альона Гринцевич: alenagrintsevich@gmail.com

09/03/2019

Events

Конкурс проводиться за напрямом «Кінопроєкти ігрового короткого метру (хронометраж до 20 хвилин)». Прийом заявок триватиме з 14 вересня до 14 жовтня 2019 року

У конкурсі можуть взяти участь повнометражні документальні проекти на теми, що висвітлюють культуру та проблеми східних областей України

Вперше в рамках Kharkiv MeetDocs відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально-важливі теми 

18 вересня з 15:30 у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Гулівер) відбудуться пресзаходи з нагоди прем'єри українського сімейного фантастичного фільму режисера Анатолія Матешка «Фокстер & Макс» про пригоди хлопчика та пса-супергероя

Подати заявку на участь у Восьмому Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» можна до 10-го вересня

Подати заявку можна онлайн до 6 вересня

Засідання відбудеться 5 вересня о 16:00 у приміщенні Держкіно

Одразу ж після показу фільму відбудеться пресконференція 

Вручення Другої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО відбудеться наприкінці жовтня 

All events

Now in production

See all