Довженко-Центр запрошує на Коло Дзиґи: «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital (UK)

Date of begin:
2018-10-04
Description:

Британський музикант озвучить наживо нецензуровану версію

культової німої кінокласики у Довженко-Центрі

 

4 жовтня

Початок о 19:00

Довженко-Центр, Сцена 6

вул. Васильківська, 1

М. Голосіївська

Квитки на karabas.comhttps://kiev.karabas.com/ua/muzichnij-kinoperformans-kolo-dzigi-turksib/order/

Акредитація для пресиpr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49

4 жовтня відомий музичний проект із Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія) презентує у Довженко-Центрі саундтрек до авангардистського шедевру режисера Віктора Туріна «Турксиб» (1929).

Документальний фільм про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі, «Турксиб» – нарівні з «Людиною з кіноапаратом» Дзиґи Вертова – вважається найяскравішим зразком радянського кіноавангарду, що суттєво вплинув на подальший розвиток британської кінодокументалістики, ставши культовим в 1930-х в Британії.

Режисер Віктор Турін (1895 - 1945) кілька років працював сценаристом у Голлівуді, на початку 1920-х повернувся до СРСР, де став одним із провідних адміністраторів Ялтинської кіностудії та зняв 2 українських ігрових фільми. Однак, відомим в історії режисер залишиться саме завдяки "Турксибу".

Відреставрований Британським кіноінститутом (British Film Institute) у 2011 році, «Турксиб» є британською версією фільму, змонтованою у 1930 році документалістом-експериментатором Джоном Ґрієрсоном (John Grierson).

4 жовтня глядачі побачать саме британську стрічку, що відрізняється від радянської стрункішим і логічнішим монтажем, і є більш як на 10 хвилин довшою: вочевидь, в СРСР із цензурних міркувань оригінальну авторську версію фільму було перемонтовано.

Вперше Ґай Бартелл із Bronnt Industries Kapital представив своє трактування «Турксибу» українським глядачам у 2012 році на фестивалі НІМІ НОЧІ.

У 2015 році саундтрек до «Турксибу» ліг в основу четвертого альбому Bronnt Industries Kapital, який вийшов на «I Own You Records».

«Це один із найкращих музичних супроводів до німого кіно, які я коли-небудь чув. Абсолютне попадання музичного ритму в ритм монтажу в запаморочливих індустріальних сценах, і водночас - тонкий ліризм в пасторальних.  «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital - проект Британського кіноінституту BFI, на котрий ми взорувалися, створюючи наші подальші реставрації німого кіно з новою музикою в циклі Коло Дзиґи: «Земля»  feat dakhabrakha, «Хліб» feat Port Mone, «Навесні» feat Александр Кохановский, «Небувалий похід» feat Anton Baibakov. Сподіваюсь, у цих кіноперформансах нам вдалось наблизитись до планки, заданої «Турксибо» у Ґаєвому прочитанні»,

Іван Козленко, директор Довженко-Центру, куратор програми Коло Дзиґи

Захід відбудеться в рамках проекту Коло Дзиґи – циклу музичних кіноперформансів, під час якого відбуваються прем’єри та спеціальні покази відреставрованих Довженко-Центром українських німих фільмів та світової кінокласики, створених та виконаних наживо українськими та зарубіжними музикантами та діджеями. Більше про проект: http://www.dovzhenkocentre.org/project/3/

Замовлення квитків на karabas.comhttps://kiev.karabas.com/ua/muzichnij-kinoperformans-kolo-dzigi-turksib/order/

З питань акредитації звертайтеся за адресою: pr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49

Довідково:

Bronnt Industries Kapital – музичний проект із Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартеллом (Guy Bartell). В арсеналі проекту – чотири студійних альбоми, серед яких:«Virtuteet Industria», «Häxan» і «Hard for Justice», випущені обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних лейблах. Альбом «Häxan» (2007) був створений як саундтрек до однойменного культового шведського німого фільму. Бартелл підкреслює своє захоплення італійськими кримінальними фільмами, низькобюджетними трилерами та документальним кіно, які вплинули на створювану ним музику.

Саундтреки Бартелла виконувалися на численних міжнародних кінофестивалях та подіях. Найновіша його робота – на замовлення Британської Ради та Довженко-Центру –  музичний супровід до стрічки «Арсенал» Олександра Довженка про більшовицьке повстання в Україні у 1918 р. (прем’єра пройшла в Києві у 2015 р.).

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.

ДП «Національний центр Олександра Довженка»

03040 Київ, Україна, вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська

http://www.dovzhenkocentre.org

04/10/2018

Events

Захід з нагоди вступу України до фонду копродукції Eurimagesу 2019 році організовується Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Прес-заходи відбудуться 17 ГРУДНЯ в Сінема Сіті, Ocean Plaza

Запрошуємо представників кіноіндустрії долучитися до одного з найцікавіших копродакшн-івентів Європи – виставки FOCUS, що відбуватиметься у Лондоні 4 та 5 грудня 2018 року. За умови попередньої реєстрації заходи форуму є безкоштовними

Захід відбудеться  29 листопада о 15:30 в приміщенні агентства «Укрінформ»

Фестиваль започатковано КП «Київкінофільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Департаменту  культури КМДА

Захід пройде з 22 листопада до 1 грудня у Страсбурзі (Франція) за підтримки Держкіно 

Захід відбудеться завтра, 22 листопада, об 11:00 в прес-центрі кінотеатру «Жовтень» 

All events

Now in production

See all