У рамках KMW відбудеться круглий стіл «Анімація в Україні: як забезпечити зростання ринку»

Date of begin:
2018-09-19
Description:

Мультфільми – з їхніми універсальними історіями, які зрозумілі й цікаві людям різного віку в усьому світі, – можуть стати тим локомотивом, що допоможе всій українській кіноіндустрії стати повноцінним гравцем на світовій арені. Про це – 19 вересня на спеціальному круглому столі KYIV MEDIA WEEK «Анімація в Україні: як забезпечити зростання ринку», організованому в партнерстві з Українською анімаційною асоціацією УАнімА.

Круглий стіл «Анімація в Україні: як забезпечити зростання ринку» відбудеться в Hyatt Regency Kyiv (вул. Алли Тарасової, 5) в третій день медіафоруму KYIV MEDIA WEEK (19 вересня) з 15:50 до 16:50.

Сьогодні анімація в Європі стрімко розвивається. Вона використовує передові технології, першою тестує нові бізнес-моделі та рухає вперед всю індустрію. І в даному контексті окремо тішить те, що нинішній вектор розвитку української анімації повністю відповідає цьому європейського тренду.

Ось лише один яскравий приклад – повнометражна стрічка «Вкрадена принцеса» студії Animagrad (FILM.UA Group) за підтримки Дкержкіно, що вийшла цього року. На внутрішньому ринку вона відразу ж встановила рекорд: лише за два тижні зібрала 29 801 235 грн. Права на показ мультфільму продані в понад 50 країн, а в Індії «Вкрадена принцеса» взагалі стала першою повнометражною анімацією неамериканського виробництва, що вийшла в широкий прокат. Станом на кінець серпня 2018 мультфільм подивилося понад 1 млн осіб, і його прокат триває.

Проте яке ж в цілому місце України на карті анімаційного ринку Європи й світу? Та що відбувається на нашому внутрішньому ринку сьогодні? Цим питанням присвяченег спеціальне дослідження «Стан ринку анімації в Україні: зріз ситуації, досягнення, проблеми», проведене Українською асоціацією маркетингу з ініціативи Української анімаційної асоціації UANIMA. Результати даного дослідження будуть представлені на круглому столі.

У дискусії, модератором якої стане головний редактор інтернет-видання Platffor.ma Юрій Марченко, візьмуть участь авторитетні профільні експерти. А саме:

-   голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко,

-  виконавчий директор UANIMA й продюсер студії «Червоний собака» Олена Голубєва,

-   директор анімаційної студії Animagrad Єгор Олесов,

-  генеральний директор ДП «Укранімафільм» Дмитро Лісенбарт,

-   генеральний продюсер нішевих каналів «1 + 1 медіа» Іванна Найда,

-  генеральний директор «Кінокомпанії ММД» Роман Мартиненко,

-  проектний менеджер Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні Ганна Турло,

-   експерт Української асоціації маркетингу Валентина Лаврененко.

Учасники дискусії обговорять питання взаємодії анімації з індустріями телебачення й кіно, роль держави в розвитку анімаційної індустрії в контексті розробки та прийняття державної цільової програми на 5 років. А також розглянуть шляхи подальшого розвитку українського ринку анімації – як всередині країни, так і на міжнародному рівні – та проаналізують План розвитку ринку анімації в Європі (The European Animation Plan) й те, що він може означати для України.

Цей План було розроблено у вересні минулого року офісом Creative Europe MEDIA з ініціативи CARTOON, Animation in Europe та Annecy Festival MIFA. Він передбачає механізми та рішення для розвитку галузі на найближчі п’ять років, а також окреслює її сподівання. У грудні 2017 року План підтримали представники національних анімаційних асоціацій 19-ти країн Центральної та Східної Європи, включно з Україною. Вони підписали Люблінську угоду (The Ljubljana Accord), мета якої – створення платформи для обміну інформацією, мереж для співпраці між країнами, а також заохочення й підтримка зростання сектору шляхом забезпечення всеохоплюючої інформації як для місцевої, так і для міжнародної аудиторії.

KYIV MEDIA WEEK відбудеться 17-21 вересня 2018 року в Hyatt Regency Kyiv (Київ, Україна). Зареєструватися на медіафорум можна тут.

За анонсами заходів KMW 2018 та іншими новинами медіафоруму стежте на нашому сайті і офіційній Facebook-сторінці.

19/09/2018

Events

Заявки на участь приймаються до 26 серпня

До 20 травня триватиме відбір фільмів до конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита Ніч. Дубль 22», котрий пройде цього року у ніч з 29-го на 30-те червня

У червні за підтримки Держкіно відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до мандрівки по Дніпру на пароплаві «Омар Хайям» (причал, вул. Верхній Вал, 72), що відбудеться 19 червня з 14:00 до 16:00

Прес-конференція відбудеться 5 червня, о 13:00, в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16)

Прийом заявок на участь у 3-му Варшавському кінофорумі для дітей триває до 31-го травня

All events

Now in production

See all